Інструкція препарату Лаферобіон

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
11.05.2012 р. № 346
Сертифікат про державну реєстрацію
№_72/12-300200000 від 11.05.2012 р.

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування лікарського засобу

ЛАФЕРОБІОН®
(інтерферон альфа –2b рекомбінантний сухий)

(LAFEROBIONUM®)

Склад:
діюча речовина: interferon alfa-2b; 1 флакон містить 100 000 МО інтерферону альфа-2b рекомбінантного людини;
допоміжні речовини: натрію хлорид, декстран-70, калію дигідрофосфат, динатрію фосфат додекагідрат.

Лікарська форма. Порошок назальний по 100 000 МО.
Основні фізико-хімічні властивості: ліофілізований порошок або пориста маса білого кольору. Гігроскопічний. Розчинений препарат при візуальному огляді – прозора, злегка забарвлена рідина.

Фармакотерапевтична група. Інтерферони. Код АТХ L03A В05.
Фармакологічні властивості. Як активний інгредієнт Лаферобіон® містить рекомбінантний інтерферон людини, який повністю ідентичний інтерферону альфа-2b, що синтезується лейкоцитами крові донорів у відповідь на дію вірусу-інтерфероногену. Лаферобіон® подібно до природного лейкоцитарного інтерферону має імуномодулюючу та високу противірусну активність. Нетоксичний, нешкідливий при введенні через дихальні шляхи.

Клінічні характеристики.
Показання. Лаферобіон® застосовують для профілактики та лікування грипу, а також інших гострих респіраторних вірусних та вірусно-бактеріальних інфекцій у дорослих та дітей, в тому числі у новонароджених.

Протипоказання. Не встановлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно – проконсультуйтеся з Вашим лікарем щодо можливості застосування препарату.

Особливості застосування. Розчин Лаферобіону® слід використовувати протягом 1 доби за умови збереження його при температурі від 2 до 8ºС.

Застосування у період вагітності або годування груддю. При вагітності і в період годування груддю препарат застосовують після консультації з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози.
Спосіб розведення препарату:
Безпосередньо перед застосуванням відкривають ампулу або флакон і додають стерильну дистильовану або кип‘ячену воду, охолоджену до кімнатної температури.
Для одержання розчину препарату з активністю 50 000 МО/ мл – в ампулу або флакон додають 2 мл води. Для одержання розчину препарату з активністю 100 000 МО/мл – в ампулу або флакон додають 1 мл води. Після цього ампулу або флакон обережно струшують до повного розчинення вмісту.
Профілактика грипу та інших гострих респіраторних вірусних та вірусно-бактеріальних інфекцій: Лаферобіон® застосовують шляхом закапування піпеткою. Профілактичне застосування слід починати у разі безпосередньої загрози інфікування і продовжувати, доки існує небезпека зараження.
Дорослим застосовують розчин Лаферобіону® з активністю 100 000 МО/мл. Закапувати у кожний носовий хід по 5 крапель 2 рази/добу з інтервалом не менше 6 годин.
Новонародженим та дітям використовують розчин Лаферобіону® з активністю 50 000 МО. Закапувати у кожний носовий хід по 2-3 краплі 2 рази/добу з інтервалом не менше 6 годин.
Лікування слід починати при появі перших клінічних симптомів. Ефективність препарату тим вища, чим раніше його почали приймати. Лаферобіон® застосовують шляхом закапування піпеткою, або інгаляції.
Дорослим застосовують розчин Лаферобіону® з активністю 100 000 МО/мл. Закапувати у кожний носовий хід по 5 крапель через кожні 1-2 години, але не менше 6 разів/добу. Курс лікування складає 2-3 дні.
Новонародженим та дітям розчин Лаферобіону® з активністю 50 000 МО закапують по 2-3 краплі в кожний носовий хід 4-6 разів/добу. Курс лікування складає 3-5 днів. Рекомендується також 1 раз/день почергове введення в носові ходи на 10-15 хвилин турунд, змочених розчином Лаферобіону®.
Найбільш ефективним способом введення Лаферобіону® є інгаляційний. Рекомендується проводити 2 процедури/добу за допомогою ультразвукового інгалятора. Дорослим на одну інгаляцію використовують 3 ампули або 3 флакона препарату, вміст яких розчиняють в 5 мл води. Курс лікування складає 2-3 дні.

Діти. Застосовувати у педіатричній практиці (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Передозування. Дані по передозуванню препарату не встановлені.

Побічні реакції. Відсутня.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Препарат зберігати в сухому місці при температурі від 2 до 8 ºС.
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. Порошок назальний по 100 000 МО у флаконах.
По 5 флаконів у блістері з плівки ПВХ, який покривається фольгою алюмінієвою. По 2 блістери у пачці або по 1 блістеру разом з 5 дозуючими піпетками у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепту.

Виробник. ТОВ «ФЗ «БІОФАРМА», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
Україна, 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Київська, 37.

Детальніше про виробника

САМОЛІКУВАННЯ

МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ

ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я